Michał Gontkiewicz
Położnictwo i Ginekologia

Odświeżenie śluzówki pochwy przy użyciu osocza bogatopłytkowego
Wskazania :
Efekty po zabiegu
-
suchość pochwy
-
podrażnienia, infekcje
-
blizny poporodowe
-
brak komfortu w trakcie stosunku płciowego
Przebieg zabiegu
Osocze bogatopłytkowe jest preparatem autologicznym, czyli pochodzącym od samej pacjentki. Sprawia to, że jego zastosowanie jest bezpieczne, nie powoduje ono uczuleń ani działań niepożądanych. Dzięki zastosowaniu własnej krwi pacjentki nie ma ryzyka przeniesienia wirusów krwiopochodnych takich jak HIV czy HBV i HCV.
Głównym składnikiem osocza bogatopłytkowego są płytki krwi, czyli trombocyty. Zawierają one wiele cząstek biologicznie czynnych biorących udział w procesach fizjologicznych. Są to głównie czynniki wzrostu, które zostają uwolnione z płytek krwi po podaniu osocza bogatopłytkowego. Poprawiają one jakość skóry i błon śluzowych między innymi poprzez aktywację odnowy komórek naskórka i śluzówek, pobudzenie produkcji kolagenu i kwasu hialuronowego oraz pobudzenie tworzenia nowych naczynek krwionośnych. Wszystko to sprawia, że ściany pochwy stają się odmłodzone, bardziej jędrne oraz lepiej nawilżone.
PRZECIWWSKAZANIA
-
ciąża
-
aktywna choroba nowotworowa
-
aktywna infekcja
-
zaburzenia krzepnięcia
MOŻLIWE OBJAWY PO ZABIEGU
Zabieg przebiega komfortowo zarówno w trakcie wykonywania jak również w okresie po zabiegu. Rzadko zdarzają się tkliwość oraz niewielkie krwawienia w okresie bezpośrednio po zabiegu.
-
stymulacja aktywności fibroblastów
-
przywrócenie odpowiedniej zawartości wody w tkance
-
odmłodzenie błony śluzowej (ścianki pochwy stają się bardziej elastyczne, zwarte, znika suchość, przywrócone zostaje fizjologiczne pH i flora bakteryjna)
-
lepsze samopoczucie fizyczne i psychiczne
-
komfort w trakcie stosunku płciowego
-
podniesienie jakości życia